Aldatmanın Nedenleri ve Sonuçları Nelerdir

İstenilmeyen Bir Durum Olan Aldatmanın Nedenleri, Etkileri ve Sonuçları Nelerdir, Nedir Hiç Düşündünüz mü eğer düşündüyseniz bu makaleyi okuyun derim..

Günümüzde özellikle evli çiftlerin en önemli sorunlarından birisi de hiç kuşkusuz aldatmadır. Boşanma davalarına bakıldığında en az şiddetli geçimsizlik kadar önemli bir paya sahip olan aldatma, kimi zaman toplumun genel yapısı dikkate alındığında dile getirilemediği için geçimsizlik altında değerlendirilmektedir. Ancak aldatma kadın ve erkek açısından aynı değerde yıkıcı etkiye sahiptir.

Toplumun genel yapısı göz önüne alındığında aldatmanın daha çok erkeğe has bir durum olduğu şeklinde algılar olduğu görülmektedir. Bu durum, uzun yıllardır süre gelen erkek ağırlığı etkisinde ortaya çıkmaktadır. Nitekim halen Anadolu’nun pek çok yerinde aldatma durumlarında dahi sorunun geçiştirildiği, aile içerisinde üstü kapalı bir biçimde çözümlenmeye çalışıldığı görülür.

Aldatma kişinin bir kez yaptığında tekrarlayabileceği dikkat çekici bir sorundur. Aldatmada etkili olan faktörlere bakıldığında ise yalnızca kişilerin yaşadığı anlaşmazlıklar değil aynı zamanda arada, sevgi ve saygının etkisini kaybetmesi, yeni arayışlara girişilmesi ya da evliliğin zaten isteksiz ve mutsuz bir biçimde yapılması gibi konular bulunur. Aşağıda aldatmanın nedenleri ve sonuçlarına ilişkin daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Aldatmanın Nedenleri Nelerdir,Aldatmanın Sonuçları Nedir,Aldatma

 

Aldatmanın Nedenleri ve Sonuçları

Aldatma geçmiş yıllara oranla çok daha sık karşılaşılan sorunlar arasında yer almakla birlikte evliliklerin sona ermesinde büyük bir etkiye sahiptir. Yapılan birçok araştırma aldatmanın tek bir nedene bağlı olmadığı ve genellikle evlilikte görülen birkaç sorunun bir araya gelmesiyle ortaya çıktığı görülmüştür. Ancak elbette insanın içinde var olan bir durumu, yalnızca evlilikte yaşanan sorunlara bağlamak doğru olmayacaktır.

Evliliğin, yolunda gitmemesi, maddi anlamda yaşanan sorunlar, eşlerden birinin ya da ikisinin ilişkiye olan aidiyetini kaybetmesi ve birbirine olan ilgisinin azalması, aldatmanın ortaya çıkmasında etkilidir. Aynı zamanda evlilikte saygı en önemli konulardan birisi olması nedeniyle aldatma sonucunda çiftler, birbirine olan saygısını önemli oranda kaybetmektedir.

Aldatmanın sonuçlarına baktığımızda kaçınılmaz olan sonlardan ilki, ilişkinin tamamen sonlanmasıdır. Bu, saygının yitirilmesi ve diğer tarafın ihaneti kabul edememesi nedeniyle ortaya çıkar. Yine azımsanmayacak düzeyde bir topluluğun aldatma olmasına karşın evliliğini sürdürmekte ısrarcı olduğu görülmektedir. Her iki durumda da eşlerin, mutlaka bir uzman desteği alması gerekir.

Not: Bir söz vardır çok severim Aldatan Aldanır… Doğruluk ve Dürüstlükten Şaşmamanız İhanet Yoluna Sapmamanız Dileğiyle..

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!