Arkadaşlığın Önemi Nedir Kısaca Hakkında Bilgi

Arkadaşlık Nedir, Arkadaşlığın Önemi Hakkında Yazı,Kompozisyon Bilgi ver Makale Var mı diyenler için güzel bir paylaşım.

Arkadaşlığın Önemine Dair

İnsanlar, sahip oldukları değerleri anlama noktasında genellikle geç kalma başarısını göstermektedir. Çevremizde yer alan arkadaşlarımız belirli bir yaşanmışlık ve birikim sonucunda yakınlık kurduğumuz insanlardan oluşur. Özellikle çocukluk yıllarından itibaren bir arada büyüyen ve birlikte olma sorumluluğunu üstlenen kişiler, iyi ya da kötü anlarında dahi bu dostluğu koruma amacı güderler.

Dostlarımız ve arkadaşlarımız, tüm anıları birlikte oluşturduğumuz kişilerden oluşmaktadır. Toplumumuzun sahip olduğu bağlar nedeniyle arkadaşlık kavramı, bir anlamda diğer toplumlardan çok daha farklı şekillerde ilerlemektedir. Örneğin, insanların büyük bir kısmı için maddiyat önemli bir kavram olsa da içinde arkadaşlığın olduğu bir konuda maddiyat her zaman geri planda kalacaktır.

İnsanın doğasına baktığımızda ise ego kavramının ve muhtaçlığın öne çıktığını görebiliriz. Bir amaç ya da kaygı olmaksızın, yalnızca iyi ilişkiler kurma becerisini geliştiren insanların, arkadaşları ile çok daha uzun yıllar bu yakınlığı koruduğu görülebilir. Aşağıda arkadaşlığın önemine değin kısaca bilgiler bulabilirsiniz.

 

Arkadaşlık Hakkında Yazı,Arkadaşlığın Önemi Nedir,Arkadaşlık Nedir Vikipedi

Arkadaşlığın Önemi Nedir? Kısaca Hakkında Bilgi

Arkadaşlık, günümüzde sahip olduğumuz en önemli değerlerden birisidir. Bir insan için ailesinin ne denli önemli olduğunu vurgulamaya gerek yok. Ancak arkadaşlık en az aile kadar önemli olan kavramlardan birisidir. Çoğu zaman ailemiz ile paylaşamadığımız sorunları, iyi ya da kötü anları paylaştığımız arkadaşlarımız, bir anlamda yol gösterici kişiler olarak bilinir.

Ailenin yargılamaya başladığı anlarda yine sığınmış olduğumuz arkadaşlarımız, hiçbir şart altında aynı yargıları taşımadan yalnızca dostluğun gerektirdiklerine göre hareket etmektedir. Çocukluk yıllarından itibaren birlikte büyüdüğünüz, tüm anlarınızı birlikte paylaştığınız ve belki de ailenizden daha fazla vakit geçirme şansı yakaladığınız arkadaşlarınız ile daha iyi ilişkiler kurabilmek adına çıkarları ve kötü niyetli tüm düşünceleri geri planda bırakmalısınız.

Arkadaşlık kavramının bilincine sahip olabilmek için aileden bağımsız olarak yakın dostlarımız ile daha fazla vakit geçirmemiz ve birlikte daha fazla aktivitede yer almamız gerekir. genellikle aile bağları güçlü olan ve kapalı bir kutu olarak yaşayan kişilerin toplum içerisinde arkadaşlık ilişkilerinde daha başarısız olduğu görülür. Aynı zamanda ego ve arzularını önde tutan kişilerde hiçbir zaman arkadaşlık olgusuna sahip olamayacaktır.

Türkiye’nin Nedenleri ve Sonuçları Vikipedisi

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!