Askerliğin Önemi Nedir Hakkında Bilgi Kısaca Özet

Askerlik Nedir, Türk Milletinde Askerliğin Önemi İle İlgili Bilgileri ve Askerliğin Önemi Nedir Hakkında Bilgi Kısaca Özet olarak sizlerle…

Askerlik ya da vatan görevi, belki de Türk toplumu açısından en önemli konulardan birisidir. Toplum olarak gelenekler ve köklerimizden aldığımız istek ile vatan savunması ve vatanın korunması yolunda hiçbir tereddüt yaşamadan askerlik hizmetini yerine getirmekteyiz. Anayasa’da yer aldığı şekli ile askerlik hizmeti bir anlamda siyasal haklar içerisinde yer almaktadır.

 

Her ne kadar askerlik ülkemizde zorunlu bir hizmet olsa da insanlarımızın büyük bir kısmı bu kutlu görevi zorunluluk olmaksızın büyük bir zevk ile yerine getirmektedir. Bu durumda etkisi olan manevi yönler yanı sıra Türklerin yüzyıllardan günümüze değin gelen temel özellikleri de etkili olmaktadır. Bu bakımdan askerlik hizmeti, birçok insan için yapılması gereken temel bir görevdir.

Askerliğin Önemi Nedir,Askerliğin Önemi Hakkında Bilgi,İle İlgili Bilgi

Askerlik hizmeti ya da askerlik bugün, vatanın korunması adına bireylerin yaşamı boyunca üstleneceği en üst sorumluluklardan birisidir. Hayatımızda zor dönemeçlerde ve kimi zaman yıkım noktalarında verdiğimiz kararlar kadar önemli bir görev olan askerlik, yaşı gelen her Türk vatandaşının severek yerine getirdiği hizmetidir.

Askerliğin Önemi Hakkında Bilgi

Askerlik, ülkemizin sahip olduğu önemli siyasal görevlerden birisidir. Türk vatandaşlarının yerine getirmekle yükümlü olduğu vatan hizmeti, sınırlarımızın korunması, ülke içerisinde huzurun sağlanması ve aynı zamanda tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği sağlayarak yaşamını sürdürebilmesi adına gereklidir.

Askerliğin Önemi Nedir,Askerliğin Önemi Hakkında Bilgi,İle İlgili Bilgi

Son yıllarda yaşamış olduğumuz acı olaylardan da öğrendiğimiz şekli ile ülkemizde askerlik hizmetine dair farklı bir bakış açısının olduğunu görebiliriz. Türk toplumuz yüzlerce yıldır süre gelen anlayışı itibariyle her zaman bağımsızlığına ve hürriyetine önem vermiştir. Yakın tarihimizde kurtuluş savaşı ve Çanakkale savaşında da gösterdiğimiz örnek ile her yaştan insan, askerlik hizmetini istenildiği anda yerine, seve, seve getirmektedir.

Askerlik hizmeti ile sınırlarımızı sağlıklı bir şekilde korumaya çalışırken ülke içinde yaşayan vatandaşlarımızın huzurlu olarak yaşamını sürdürmesini amaçlarız. Bu uğurda vermiş olduğumuz şehitler ile sulanan vatan topraklarının hiçbir şart altında yabancı güçlerce müdahale görmesi kabul edilemez durumlardandır. Bu bakımdan askerlik hizmetinin toplumda yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeden vatan sevgisi aşılanarak mutlaka yerine getirilmesi gereken bir görev olduğu öğretilmelidir.

 

Not: Sizlere verdiğimiz bilgilerin yanında şunu da belirtmek istiyorum millet olarak biz asker doğmuş bir milletiz bunu aklınızdan çıkarmayın. Unutmayın ki dört bir yanda bizim tökezleyip düşmemizi bekleyenler var. İnşallah el ele birlikte dünyaya gücümüzü göstereceğiz. Askerlikten korkmayın ve şunu demeyin zenginler gitmiyor ben niye gidiyorum. Vatan sevgisi olan herkes askerliği yapmalıdır diyorum. Askerliğimi yaptığım için gurur duyuyorum.

 

Nedenleri Önemi ve Sonuçlarında Türkiyenin Vikipedisi…

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!