Boşanmaların Nedenleri Ve Sonuçları

Günümüzde Bir Çok Evlilik Boşanma İle Sonuçlanmaktadır. Bu yüzden Boşanmaların Temel Sebepleri ve Boşanma Sonrası Ortaya Çıkan Problemler Hakkında Bir Çok Araştırma Yapılmakta ve Makaleler Yazılmaktadır. Boşanmalar bir çok olumsuz sonucu beraberinde getirmektedir o yüzdendir ki boşanmadan bu işe çözüm bulabilmek için boşanmaların en önemli ve sır karşımıza çıkan nedenlerini sunarak olası boşanmaların önüne geçebilmeniz için fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

 

Boşanmaların nedenleri

Çiftler evlilik birliğine girdikten sonra ilişkilerini yürütemiyor olabiliyorlar. Bunun sonucunda ise yollarını ayırıyorlar. Yani boşanıyorlar. Boşanmaların birçok farklı sebebi mevcut olabilmektedir. Bazı boşanmalar bir tarafın hataları ile ortaya çıkabilir iken, bazı boşanmalar çiftlerin karşılıklı hataları yüzünden olabiliyor. Karşımıza en çok çıkan boşanma sebepleri ise şu şekilde olmaktadır;

– Tarafların ortak noktalarının olmaması ve birbirlerini mutlu edememesi sonucu karşılıklı anlaşarak boşananların sayısı bir hayli fazla olmaktadır.

– Her konuşmanın sonucu kavgaya ve tartışmaya gidiyor ise, yani arada bir iletişim problemi söz konusu ile bu tip ilişkiler büyük ihtimal ile boşanmalar ile sonuçlanmaktadır.

– Ayrıca çiftlerin birbirlerini aşırı kıskanmaları da boşanma sebebi olabiliyor. Burada bahsedilen normal kıskançlıklar değil, aşırı ve hastalık derecesinde olan ve karşı tarafın hayatını olumsuz etkileyen ve hayat standartlarını düşüren kıskançlıklar olmaktadır.

– Seks hayatının monotonlaşması, arada bir ten uyumunun olmaması da ilişkileri bitiren bir sebep olmaktadır. Hem erkekler hem de bayanlar için seks hayatı evlilikte mutluluğun en önemli şartlarından biri olmaktadır.

– Ve tabi ki aldatılmak en büyük boşanma sebeplerinin başında geliyor. İhanet gibi sebepler ile birçok ilişki kolaylık ile bitiyor.

– Her türlü bağımlılıkta ilişkileri bitiren unsurlar. Kumar ve alkol gibi bağımlılıklar ise bu bağımlılık türlerinin başında gelmekte.

– Fiziksel ve ruhsal şiddet gören bayanlar boşanma davası açan bireylerin büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Bunun yanı sıra ruhsal şiddet gördüğünü ileri sürerek dava açan erkeklerin sayısı da azımsanamayacak kadar çok olmaktadır.

– Çiftler arasında ki ilgi ve alakanın azalması paranoyaları ve mutsuz beraberlikleri beraberinde getirerek boşanmalara sebebiyet verebilmektedir.

– Bunun yanı sıra büyük beklentiler ile başlayan evlilikler, umduklarını bulamayan çiftler tarafından kolaylık ile bitirilebilmektedir.

Boşanmaların sonuçları

Eğer çiftlerin çocukları var ise, boşanmalardan en çok etkilenen bireyler çocuklar olmaktadır. Anne ve babalarını artık bir arada göremeyen çocuklar mutsuzluğa daha yatkın olmaktadır. Bunun yanı sıra boşanan çiftler de depresyon gibi problemler ve sorunlar ile boşanmalar sonucunda sıklık ile karşılaşmaktadırlar. Bu yüzden bu gibi durumlarda profesyonel destek almak kişilerin bu dönemi daha kolay atlatmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!