Halsizliğin Nedenleri Nelerdir

Neden Halsizlik Çekeriz ve Halsizliğin Nedenleri Nelerdir, Halsiz Olmamıza Neler Sebep Oluyor Sizlere Açıklamak istiyoruz. Bir çoğumuzun yaşamış olduğu bir problem olan halsiz problemi ile ilgili olarak çeşitli araştırmalar yapılmıştır ve bu problem hayatımızın içinde var olan, sıklıkla karşımıza çıkan bir şeydir. Sizlerde eğer ben neden halsizlik sorunu çekiyorum, Bu sorunun temel nedenleri nelerdir diyorsanız eğer işte kafanıza takılanlara yanıtlar…

Neden Halsizlik İle Uğraşıyorum

Kimi kimseler, aşırı yorgunluktan, çalışamamaktan, baş ağrısından, sırt ağrılarından, hazımsızlıktan veya huzursuzluktan dolayı sürekli şikayet edip dururlar. Bizleri uğraştırmakta olan bu sıkıntıya tıp dilinde debilite veya asteni ismi verilmektedir. Şiddeti ile etkeni arasında uygun bir orantı olmadığı vakit tıbbi mana taşıyan, beden veya akıl yorulması neticesi gelişen bir yorgunluk vaziyetidir. Bu vaziyet bir hayli fizik hastalığın ortak bir semptomu dur, fakat psikolojik etmenler ehemmiyetli bir katkı öğesi olabilir ve bazen öncelik taşır. Bu arada çöküntülerin ve kronik anksiete durumlarının da bariz bir özelliğidir. Bir takım kimselerde ise fizik hastalık, çöküntü veyahut anksiete mevcut olmasa da bariz ve daimidir.

Halsizliğin Nedenleri ve Çözümü İçin Öneriler

1- Derin uykuda bizi rahatsız edenler

Uyku Resimleri,Uyuyan İnsan Resimleri,Uyuyan kadın Resimleri
Gürültü stres yaşatır ve stres tansiyonu yükseltir. Neticede daimi halsiz ve uykulu oluruz. Bunun için size teklifimiz, yatak odanızdan saat gibi ses çıkarabilecek tüm eşyaları kaldırmanız olacaktır.
2- Kahve ve çay

Çay ve Kahve Resimleri,Fincanda çay,İnce belli bardak,resimleri
Ülkemizde oldukça sık tüketilen bu içeceklerin azı karar fazlası zarar desek yanlış konuşmuş olmayız.  İçmiş olduğumuz bu içecekler 6 fincandan sonrası zarar! Kafein bünyemizde uyarıcı bir etki yapmaktadır, başka bir deyişle beyne normalden daha fazla enerji için emir vermektedir. Normal bir Günde 3 fincan kadar çay veya kahve içersek, bu içeceklerin canlandırıcı özellikten faydalı ve iyi şekilde yararlanırız. Ancak tüketmiş olduğumuz miktarı ikiye katlarsak eğer, almış olduğumuz kafein ve tein, vücudumuzdaki demiri emer. Bu durumda beyin ve kalbe yeterli oranda oksijen gitmez. Neticede kendimizi çok yorgun hissederiz.
3- Karbonhidrat uyku hapı etkisi yapar

karbonhidrat içeren besinler,yiyecekler
Almış olduğumuz Tüm karbonhidratlar, aç karnına alındığı zaman ağırlık yapar. Siz siz olun, aç karnına karbonhidrat içermekte olan besinleri tüketmemeye özen gösterin.
4- Su eksilirse dikkatiniz de dağılır

Su Tüketimi Miktarı,Su Ne Kadar İçilmeli,Ne Kadar Su İçelim
Sağlıklı bir yaşam için Her gün takriben 8 bardak su içmemiz gerekiyor, eğer bu miktar kadar tüketim yapmazsak eğer yoksa hissedilir bir biçimde enerji boşluğuna düşeriz. En iyisi su tüketiminin düzenli yapılması mesela her saat başı içine aşırı olmayacak bir biçim limon suyu sıkılmış bir bardak su içmektir.
5- Cep telefonu hipnozdan beter

Cep Telefonu Resimleri,Halsizliğin Nedenleri
20 dakikadan uzun telefon müzakerelerinin uyku hipnozu gibi bir etki yaptığı ortaya çıktı. Dolayısıyla, uzun müddetli ve sık olarak telefonla konuşmak bizi yorar.
6- Duş alırken

Duş Nasıl Alınmalı,Duş Alma Resimleri,Halsizliğin Nedenleri
Duş alma işlemi eğer uygun bir biçimde yapılmazsa eğer halsizliğe neden olabilecek bir unsur olarak öne çıkabilir.
Duş aldığımız Suyun sıcaklığı eğer ki vücut sıcaklığımızın oldukça üzerindeyse bünyemiz uyku getiren hormonları fazlasıyla salgılamaya başlar. Akşamları iyi uyumak için sıcakla, sabahları enerji depolamak için ılık suyla yıkanın!
7- Bir takım besinlere karşı dayanıksız olabilirsiniz

Çölyak Resimleri,Çölyak Hastalığı,Halsizliğin Nedenleri
Her şeyi doğru yaptığınız halde zinde değilseniz, “çölyak” hastası olabilirsiniz. Bu bünyenizin hububat nişastalarını işleyememesi mananına gelir. Baş ağrısı ve yorgunluktan yakıntı eden bu kişilerin buğday, arpa gibi hububatlardan uzak durması gerekir.
8- Kola bünyeyi aside boğar

v
Az harekete bir de aşırı kola, çay ve et tüketimi ilave edirse, bünyede aşırı asit alana gelir. Neticede da dolaşım bozuklukları, migren, bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi rahatsızlıklar yaşanır.
9- Gürültü de yorar

Gürültü Resimleri,Sessiz olun resimleri,Halsizliğin Sebepleri
Uzun müddetli gürültüye maruz kalan insanların enerjisi tükeniyor. Bağıra çağıra konuşan insanların arasında olmak dahi insanı yormaya yetiyor.
10- Flüoresan ışığı kronik esnemeye kapı aralar

floresan lamba nedir,Resimleri,Halsizliğin Nedenleri
Flüoresan ışık, öğrenme ve konsantrasyon yetimizi yüzde 60 oranında düşürür. Gün içinde saatlerce bu ışığa maruz kalan birinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı kanıtlandı. Bu da kronik yorgunluğa kapı aralayabilir.
11- Küften uzak durmalı

Küflenmenin Etkileri,Küflenme Resimleri,Halsizliğin Sebepleri
Bulunduğunuz ortam yeterince havalanmıyorsa küf oluşabilir. Bünye, küfe tıpkı mikroplarda olduğu gibi karşılık verir, bununla mücadele eder. Bu da izah edemeyen daimi yorgunluğa kapı aralayabilir.

Siz siz olun yaşam kalitenizi korumak için hayatınızda her şeyi dengeli tüketin. Beslenmeden tutun da spora hiç bir şeyde aşırıya kaçmayın. 
Böylece yaşam kaliteniz ile güzel günlere adım atmış olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!