Sürekli Hapşırma Nedenleri Nelerdir

Sürekli Olarak Hapşırmanın Nedenleri Nelerdir, Sürekli Hapşırıyorum Sebebi Nedir, Sürekli Hapşırma Nedenleri Hakkında Merak Edilenlerin yanıtlarını sizlere konumuz içinde vermek istiyoruz. Sizlerde eğer sık sık hapşırıyor iseniz ve bunun bir hastalık mı yoksa bir alerji yüzünden mi olduğunu kafanıza taktıysanız bu paylaşımı okumanız yararlı olacaktır.

Sürekli Hapşırma Nedenim Ne

Sürekli bir biçimde aksırma sorununuz var ise bu sürekli hapşırma durumunun en önemli nedeni alerjiniz olabilir.

Sürekli Hapşırmanın Sebepleri,Sık sık Hapşırmanın Nedenleri,Neden Sık Aksırırız
Gün içerisinde oldukça sık biçimde hapşırma problemi yaşıyor ve etrafınızdan oldukça fazla bir şekilde “Çok yaşa” cümlesini duymaktan artık sıkıldıysanız bu vaziyetin sebebi alerjik rinit olabilir.

Stres ve sigara kullanımı gibi bir hayli nedenin sebep olduğu alerjik rinit, dikkat edilmediği takdirde alerjik sinüzit ve astımla beraber tehlikeli boyutlara varabiliyor. Memorial Hizmet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Yelda Turgut Çelen, alerjik hastalıkların çeşitleri ve bu alerjik rahatsızlıkların tedavisi konusunda yararlı olabilecek bilgileri paylaştı.

Aksırma, burun akıntısı ve damakta kaşıntı ile kendini gösterebilir.

Alerjik rinit, ortamda bulunan alerjenin soluk alma sırasında burun iç yüzeyine yapışması neticesi duyarlılığı olan kişilerde; aksırma, burun akıntısı, burun ve genizde kaşıntı, burun tıkanıklığı ve damakta kaşıntıya kapı aralayan bir hastalıktır. Burun akıntısı devam ettiği için hasta geceleri geniz akıntısı ve öksürük ataklarından yakınır; gündüz ise daimi geniz temizleme ihtiyacı olur. Alerjik rinit hayatı tehdit etme özelliği olmayan; ancak hastanın günlük aktivitelerini etkileyerek hayat kalitesini bariz şekilde bozan bir hastalıktır. Alerjik yakınmalar bu hastalarda; baş ağrısı, burun kanaması, uyku bozuklukları, konsantrasyon bozuklukları ve performans düşüklüğüne kapı aralar. Konsantrasyon bozukluğu sebebiyle hasta çocuk ise okul başarısı, erişkinse iş başarısı düşer. Bunlar da uzun vadede tinsel bozuklukların çıkmasına kapı aralayabilir.

Hapşırma Hakkında İlginç Bilgiler


Umarım sürekli olarak hapşırmaktan kurtulup daha rahat bir hayata merhaba dersiniz. Ve hapşırık sizler için arada sırada karşılaştığınız fizyolojik bir durum olarak kalır.
Sağlıklı ve güzel günlere merhaba demeniz dileğiyle..

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!