Zamanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Dünyanın ilk var olmaya başladığı andan itibaren, hatta dünyanın oluşumundan önce bile zaman bulunmaktaydı. Özellikle zaman göreceli bir kavram olarak karşımıza çıkarken çok çeşitli dinlerde farklı tanımları bulunmaktadır. Doğduğumuz andan itibaren aleyhimize işlemeye başlayan ve sürekli azalan ve maalesef azaldığını fark edemediğiniz, elinizde bulunan en değerli zaman kavramı hakkında pek çok tez ortaya atılmıştır.

 

Zamanımı nasıl doğru kullanabilirim:

Bir zaman kavramının olması ve ne kadar zamanımızın kaldığını bilmediğinizden dolayı, ölüm kavramı çoğunuza çok uzak gelmektedir. Bu iyi bir durum olarak karşınıza çıkıyor olsa bile, zamanı sınırsız olarak algılamanız yüzünden pek çok fırsatı kaçırıyorsunuz. Örnek vermek gerekirse doğduğunuz andan itibaren 41. yaş gününde öleceğinizi bilirseniz, bu kavramı algılamanız la beraber hayatınızdaki karşınıza çıkacak olan fırsatları daha iyi algılayabilecek ve elinizde olduğu sürece bu kısa zaman diliminde, zamanın önemini algılayacak ve hayatınızda keşke kelimesini kullanmak dahi istemeyeceksiniz.

Ne kadar zamanınızın kaldığını bilmediğinizden dolayı sürekli ertelenen fırsatlar bir süre sonra karşınıza çıkmayacak ve o noktadan sonra hayatınız bir pişmanlık yığını olarak gözünüze gözükmeye başlayacak. Bu kadar olumsuzluğun yanı sıra zaman kavramını fark etmeye başlayabileceğiniz ölümlerden sonra, benim zamanım sonsuz tarzındaki gereksiz düşüncenizden kurtularak bu belirsiz zaman süresinin içerisinde kendinize bir harita hazırlayarak, kendi mutluluğunuzu göz önüne alıp zamanınızı bu duruma göre kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Sınırlı bir kavramı, sonsuz mutluluklarla doldurabilirsiniz:

Doğru hedeflerle, tabi ki sizin istediğiniz ve mutlu olacağınız doğru hedefleri belirleyerek ve bu hedeflerinize yönelik adımlar atarak kendi zamanınızı doğru kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle sadece iş hayatınızdaki başarıyı yakalamak için değil de zamanınızın içindeki sevdiklerinize ve görevlerinize vakit ayırarak geçmişinizde pişmanlık bırakmaya bilirsiniz. Bunların hepsini gerçekleştire bilmenizin en önemli yolu zamanın sınırsız bir kavram olmadığını fark etmekle başlayacak. Zamanın önemini kavramaya başladığınız andan itibaren size şuan çok önemli gözüken sorunlarınız artık eski önemini yitirmeye başlayacak ve bu sayede hayatınızda ki gereksiz detaylarla uğraşmaktan vazgeçecek ve hedeflerinize odaklanmanızı kolaylaştıracak. Sizde artık zamanın önemini anlayıp, zamanınızın sonuna gelmeye başladığınız andan itibaren o kısacık süre zarfında keşkelerden kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yazılmamış ... bir yorum bırakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sidebarerror: Content is protected !!